Kviečiame į tarptautinę konferenciją “Menas ir socialinė įtrauktis: iššūkiai ir galimybės”

Kviečiame į tarptautinę konferenciją “Menas ir socialinė įtrauktis: iššūkiai ir galimybės”

Kartu su konferencijos organizatoriais – Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centru – spalio 26-27d. kviečiame į tarptautinę konferenciją “Menas ir socialinė įtrauktis: iššūkiai ir galimybės”, kurioje teoriniu ir praktiniu aspektu bus analizuojamos Lietuvos ir užsienio taikomojo ir socialiai orientuoto meno formos.

Pirmąją dieną (26d.) konferenciją atidarysime Vilniaus rotušėje, o antrąją (27d.) persikelsime į Nacionalinę dailės galeriją. 15 pranešėjų, iš jų 9 užsienio svečiai. Atvira, nemokama konferencija vyks anglų kalba.

Kviečiame registruotis čia.

2017 m. bus skelbiamas priėmimas į dvi studijų programas

2017 m. bus skelbiamas priėmimas į dvi studijų programas

2017 m. bus skelbiamas priėmimas į dvi studijų programas: Scenos ir kino menų istoriją ir kritiką (bakalauras) ir Teatrologiją ir kinotyrą (magistras). Daugiau informacijos bus paskelbta artimiausiu metu. Jei turite klausimų ar norite užsukti susipažinti, rašykite ramune.baleviciute@lmta.lt!

 

SUSITIKIMAS SU KIRSTEN DEHLHOLM

SUSITIKIMAS SU KIRSTEN DEHLHOLM

SPALIO 27 d., ketvirtadienis, 12 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija,

IV rūmai (Kosciuškos g.10), Šoblės kino klubas (104 aud.)

 

Kviečiame į susitikimą su danų režisiere ir vaizdo menininke Kirsten Delholm bei jos naujausio darbo „NEOARCTIC“ pristatymą. Šis spektaklis – tai meno laboratorijos „Hotel Pro Forma“ ir Latvijos radijo choro koprodukcija.

Spektaklyje atsiskleidžia modernios industrinės civilizacijos pakilimai ir nuopuoliai. Scenoje matome ir girdime dvylika išskirtinių dainininkų. Žodžiai išdainuojami, šnibždami, išrėkiami kaip dainos bei pasikartojantys taukšintys garsovaizdžiai. Nuostabios melodijos atsiranda ir išnyksta. Scena – tai drobė, skirta šviesai ir spalvoms, filmams ir projekcijoms. Kraštovaizdis nuolat keičiasi. Stulbinantys peizažai užduoda klausimus: iš kur mes atsiradome? Kurlink einame? Kaip toli galime nueiti?

Kirsten Dehlholm (g. 1945) nuo 1977 m. specializuojasi scenos menų srityje. Ji yra viena šiuolaikinio Danijos teatro „Hotel Pro Forma“ įkūrėjų (1985). K. Dehlholm yra ne tik idėjinė „Hotel Pro Forma“ vadovė – ji taip pat pati režisuoja spektaklius, operas, netradicinio formato teatro pastatymus ir performansus, skaito paskaitas ir dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse Danijoje bei kitose šalyse. „Hotel Pro Forma“ yra viena žinomiausių šiuolaikinio scenos ir vaizduojamojo menų kūrybinių organizacijų Europoje ir pasaulyje. „Hotel Pro Forma“ pastatymai kuriami menų sintezės pagrindu – scenoje susilieja vizualiųjų menų, architektūros, muzikos, kino, literatūros, mokslo ir skaitmeninių medijų išraiškos formos, o per vaizdo ir garso jungtį perteikiamos universalios šiuolaikinio pasaulio, žmonijos, kultūros evoliucijos temos. „Hotel Pro Forma“ performansai ir spektakliai rodomi teatruose bei muziejuose, miestų aikštėse, kitose kultūrinėse erdvėse visame pasaulyje – nuo JAV iki Singapūro.

Peržiūra atvira visiems

Kviečiame susipažinti!

Kviečiame susipažinti!

Jaunimą ir moksleivius, besidominčius LMTA vykdoma Scenos ir kino menų istorijos ir kritikos programa, kviečiame į Mažąją atvirų durų dieną. Susipažinsime, pabendrausime, gal net pažaisime.

Susitikimas vyks gegužės 12 dieną, ketvirtadienį, 16 val. Teatro ir kino fakultete, Kosciuškos g. 12, 5225 aud.

Kviečiame registruotis el. paštu ramune.baleviciute@lmta.lt iki gegužės 10 d.

LMTA vyks intensyvūs dramaturgijos kursai

LMTA vyks intensyvūs dramaturgijos kursai

INTENSYVŪS DRAMATURGIJOS KURSAI

TARPTAUTINIS PROJEKTAS

ANNE G. MORGAN  ir JEN SILVERMAN (JAV)

 KUR: LMTA, Teatro ir kino fakultetas, Kosciuškos g. 12, 124 ir 318 auditorijos

 KADA: Gegužės 9-11 d. 10:00-14:00

​ ​

2016 m. gegužės 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Latvijos kultūros akademija  pradėjo dviejų savaičių trukmės tarptautinį projektą „Intensyvūs dramaturgijos kursai“. Kursams vadovauja žymiojo O’ Neilo teatro centro Niujorke dramaturgės Anne G. Morgan ir Jen Silverman. Seminare dalyvaus ir 22 LMTA dramaturgijos ir teatro režisūros studentai, dėstytojai ir dramaturgijos programos absolventai.

Projektą remia Baltijos-Amerikos laisvės fondas bei JAV ambasada Lietuvoje.

Gegužės pirmą savaitę kursai su Latvijos jaunaisiais dramaturgais vyks Rygoje, gegužės 8 dieną Anne G. Morgan ir Jen Silverman atvyksta į Vilnių, kur 9-11 dienomis dėstytojai dirbs su Lietuvos dalyviais. Projektą vainikuos latvių bei lietuvių jaunųjų dramaturgų bendros kūrybinės dirbtuvės bei rezultatų pristatymo renginys Rygoje (gegužės 13 d.).

Projekto idėja kilo Latvijos kultūros akademijos  dėstytojui, dramaturgui ir scenaristui Lauriui Gundarsui bei Naujojo teatro instituto įkūrėjai ir kuratorei, teatro kritikei  Zanei Kreicbergai. Prieš metus prie projekto prisijungti jie pakvietė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją bei kino dramaturgijos programos dėstytojus dramaturge Gabrielę Labanauskaitę, scenaristus Raimondą Paškevičių ir Ramunę Čekuolytę.

Tarptautinio seminaro tikslas – pristatyti  amerikietišką tekstų rašymo mokyklą, supažindinti su Amerikos šiuolaikine dramaturgija, o ilgalaikėje perspektyvoje – paskatinti bendradarbiavimą ir pasikeitimą patirtimi tarp dviejų kaimyninių Baltijos šalių mokyklų planuojant ateityje sukurti jungtinę studijų programą. Tokius ambicingus tikslus padeda įgyvendinti pirmą kartą organizuotas bendras dviejų Baltijos šalių  dramaturgijos mokyklų projektas.

 

Eugene O’ Neilo Teatro Centras  (http://www.theoneill.org/) – institucija, po kurios sparnu glaudžiasi Nacionalinė dramaturgų konferencija (National Playwrights Conference), Nacionalinė muzikinio teatro konferencija (National Music Theater Conference), Nacionalinė lėlių konferencija (National Puppetry Conference), Kabareto ir performanso konferencija (Cabaret & Performance Conference), Nacionalinis kritikų institutas (National Critics Institute), Nacionalinis teatro institutas (National Theater Institute), intensyvūs kursai ir seminarai.