Tarptautinė jaunųjų teatro kritikų konferencija

Kategorija Uncategorized

Tarptautinė jaunųjų teatro kritikų konferencija – tai Teatro studijų programos absolventų iniciatyva nuo 2010 m. organizuojamas kasmetinis renginys. 2015 m. renginio organizavimą perėmė LMTA absolvenčių Godos Dapšytės, Viktorijos Ivanovos ir Sigitos Ivaškaitės įkurta „Teatro agentūra“.

Per pastaruosius penkerius metus tokias temas kaip metateatras, heroizmo revizija, politikos ir teatro sandūros, teatro ir kino paralelės bei teatro ir kritikos santykis analizavo bei savo šalių pavyzdžius pristatė jaunieji teatro kritikai (bei kitų kultūros sričių analitikai) iš Lietuvos, Australijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Čekijos, Estijos, Gruzijos, Lenkijos,  Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Slovakijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

2013 m. šis projektas – tarptautinė jaunųjų teatro kritikų konferencija – buvo įvertintas Nacionalinio Laureato titulu Europos parlamento organizuotame konkurse Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti ir buvo pristatytas Vokietijos mieste Achene, kur gegužės mėnesį vyko Karolio Didžiojo premijos Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir apdovanojimų 27 nacionaliniams Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatams teikimo ceremonija. Ši konferencija buvo įvertinta aukščiausiu balu tarp visų Lietuvoje pateiktų projektų ir pateko į kitą vertinimo etapą, kuriame varžėsi ES šalių geriausi projektai. Tarptautinė jaunųjų teatro kritikų konferencija buvo išskirta kaip turinti ryškiausią tarp Lietuvoje pateiktų projektų Europos dimensiją.

Konferencijos metu yra ne tik skaitomi ir aptariami pranešimai: Lietuvos ir užsienio jauniesiems teatro kritikams suteikiama galimybė susipažinti su Lietuvos ir užsienio teatro kūrėjais ir teoretikais. Pokalbiuose yra dalyvavę aktoriai Ainis Storpirštis, Elzė Gudavičiūtė, Marius Repšys, režisieriai Vidas Bareikis ir Olga Lapina, paskaitą skaitė garsusis prancūzų teatro teoretikas Patrice Pavis, kūrybines dirbtuves vedė švedų teatrologas Willmaras Sauteris, diskusijas moderavo estų teatro kritikas Ottas Karulinas, latvė teatrologė Zane Kreicberga, lietuvė Vytauto Didžiojo Universiteto Menų fakulteto dekanė Jurgita Staniškytė, pokalbyje su auditorija dalyvavo vengrų režisierius Arpadas Schillingas.

https://theatreconference.wordpress.com/